CYKLOVÝLETY


Apartmány Loren jsou ideálním místem k záhájení cyklovýletů. A věřte, že v okolí Františkových Lázní je opravdu co objevovat.

Na své si přijdou všechny kategorie cyklistů - od rodinek s dětmi, které očekávají jen několik kilometrů po rovině, až po náročné bikery, kteří milují výzvy náročných terénů v přírodním prostředí.

Majitel penzionu je bývalý vrcholový cyklista a jízda na kole patří stále k jeho oblíbenému koníčku - široké okolí Františkových Lázní má sježděné jako málokdo. Jeho rady kam na výlet by měly uspokojit pravděpodobně všechny. K dispozici mohou být mapy v elektronické podobě, které Vás budou navigovat na předem projeté a osvědčené trasy.

Pro nejmenší bude ideální asfaltová rovinka parkem s vyloučenou dopravou z Františkových Lázní k jezeru Amerika, kde je dětskou atrakcí mini ZOO, celkem cca 6km.

Pro odpočinkovou jízdu rovinatým terénem je ideální cyklostezka s vyloučenou dopravou podél Ohře, po které můžete dojet až do Karlových Varů (cca 60km) a zpět popřípadě využít přímé vlakové spojení.

Pro vyznavače náročnějších tras se nabízí zdolání okolních kopců, ať už to bude Zelená Hora (637m) nad Chebem (s televizním vysílačem a unikátní Bismarckovou rozhlednou) nebo cca 25km vzdálený vrchol Slavkovského lesa Lesný (983m) nebo jeden z vrcholů Českého lesa Dyleň (940m) ve vzdálenosti cca 30km. Pozoruhodné jsou třeba i Goethovy skalky (cca 15km) směrem na Aš. Jedná se o unikátní křemenný hřbet s množstvím stupů pro horolezce. Velmi zajímavé trasy se nabízí i na německou stranu - vrchol Kapellenberg (759m) těsně za hranicí a následným sjezdem do lázní Bad Brambach nebo Bad Elster (20km) nebo návštěva hradu Hohenberg an der Eger či dojezd k pramenům řeky Ohře (Egerquelle) cca 30km. Fascinující jsou pískovcové skály v údolí Ohře - Wellerthal (cca 25km) s přejezdem na českou stranu směrem k Libé, kde stojí za shlédnutí právě rekonstruovaný hrad.

Je to jen malý přehled z téměř nepřeberného množství výletů na kole, které se zde nabízí.

Pokud nejste "skalní" cyklisté, do blízkosti pozoruhodných míst se dojede autem a dojde kousek pěšky :-)

Nechte se zlákat!